Начало Спорт Айнцу, цвайнцу – дрън! Годишнина от победата срещу Германия на световното ’94...

Айнцу, цвайнцу – дрън! Годишнина от победата срещу Германия на световното ’94 (Видео)

Айнцу, цвайнцу - дрън! Годишнина от победата срещу Германия на световното '94 (Видео)ГОДИШНИНА ОТ СВЕТОВНИЯ ТРИУМФ НА БЪЛГАРСКИЯ ФУТБОЛ – победата в четвърт-финала България-Германия над действащия световен шампион (САЩ ’94)!

„Айнцу цвайнцу, трайн… Дрън“

Тези звучни думи на Христо Стоичков ни напомнят за историческата победа на България срещу Германия на световното първенство по футбол в САЩ ’94. На този ден преди 25 години националите печелят с 2:1 и свалят от върха световния шампион.

България прави обрат през второто полувреме, след като Лотар Матеус е открил резултата от дузпа. Голове на Христо Стоичков от фаул и на Йордан Лечков с глава в рамките на три минути донасят успеха, който изпраща националите на полуфинал на световното.

България завършва на четвъртото място в най-силното си и незабравимо за милиони българи представяне във футбола.